Glavnu nagradu dobili su Bilja Krstić i Miki Stanojević za muziku iz filma Branio sam Mladu Bosnu
09. jul | 20:00
Centar za kulturu Sopot
U proleće 1988. divlji dečak je pronađen među vukovima u bosanskim planinama. Nasumično ga nazivaju Haris i šalju u sirotište u Beograd, gde o njemu brine staratelj Ilke. Zbližava se sa drugim dečakom Žikom i polako pokazuje znake napretka. Godine 1992, nakon što je postao prilično socijalizovan mladić, lokalne vlasti ga šalju nazad u ratom zahvaćenu Bosnu. Radnja filma Ničije dete zasnovana je na istinitoj priči.
Vuk Ršumović
Rođen je u Beogradu 1975. godine. Završio je dramaturgiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Takođe je završio studije analitičke psihologije. Pisao je scenarije za dokumentarne, kratke i animirane filmove. Pored iskustva na filmu i televiziji radi kao dramaturg u srpskim pozorištima. Godine 2007. osniva producentsku kuću Babun Produkcija koja je producirala nekoliko kratkih i dokumentarnih filmova. Ničije dete je njegov debitantski film.
Filmografija
2014 Ničije dete
Festivali
2014 Venecija, Zagreb, Abu Dabi, Lids, Kairo, Ljubljana, Palm Springs
Nagrade
2014 Venecija - Nagrada publike Retki video, FIPRESCI za najbolji film, FEDORA za najbolji scenario; Zagreb - Nagrada publike; Abu Dabi - Specijalna nagrada za zaštitu dece (Denis Murić); Kairo - Nagrada Šadi Abd El Salam za najbolji film; Palm Springs - Nagrada Novi glasovi / Nove vizije; Kastelinarija - Nagrada za kvalitet života; Taragona - Nagrada publike; MEDEF - Najbolji film
Kritika
Ničije dete je gorka refleksija o usamljenosti i nevinosti u ratnim okolnostima.
Frederik Boaje, umetnički diretkor Lez Arks filmskog festivala
Adobe PDF - 1.84MB
Prati filmove koji te interesuju
Sva dešavanja na FB i TW
Glavnu nagradu dobili su Bilja Krstić i Miki Stanojević za muziku iz filma Branio sam Mladu Bosnu